Michael Saylor: Bu Kripto Para Türkiye İçin Bir Umut!

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, Bitcoin konusundaki duruşunu koruyor. Sıkı Bitcoin taraftarı olan Saylor, lider kripto para biriminin Türkiye için bir umut olduğunu söylüyor. Bunun yanında Saylor, BTC’nin son günlerdeki güçlü yükselişine rağmen altından daha iyi olduğunu ileri sürüyor.

Michael Saylor: Bitcoin, Türkiye için bir umuttur!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto para bu yıl güçlü bir ralli yaptı. Bu süreçte 73 bin doların üzerine çıkarak yeni ATH kaydetti. Ayı piyasasında düştüğü 15 bin dolarla kıyaslandığında bu, muazzam bir artış anlamına geliyor. Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin yatırımı nedeniyle El Salvador eleştirilerin odağı haline geldi. Ancak, El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele şimdilerde bunun keyfini çıkarıyor.

Bitcoin yatırımlarıyla öne çıkan MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor ilginç bir çıkış yaptı. Saylor, Türk Lirasındaki değer kaybı nedeniyle Bitcoin’in Türkiye için umut olduğunu ifade etti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Saylor, Bitcoin’in Türk Lirası karşısında sürekli yükselen fiyatına dikkat çekti. Bu bağlamda, “Bitcoin, Türkiye için bir umuttur.” yazdı.

Michael Saylor’a göre lider kripto para altından daha iyi bit yatırım

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, piyasa değeri açısından ilk ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in üstünlüğünü ortaya koyan cesur bir açıklama yaptı. Saylor attığı bir tweet’te “Bitcoin üstündür” dedi. Saylor’un iddiası altın fiyatlarının yükseldiği bir dönemde geldi

Bu arada, altın fiyatları son günlerde güçlü yükseliş kaydetti. Parlak metal, bu dönemde yeni zirvelere ulaştı. Bu yükseliş, piyasadaki dalgalanmayı ve metalin güvenli liman varlığı olarak süregelen cazibesini yansıtıyor. Michael Saylor’un iddiası tam da böyle bir dönemde geldi.

Peter Schiff ve Michael Saylor’ın yaklaşım farkı

Altın böceği Peter Schiff yeni bir tweet’inde altının son dönemdeki yükselişine dikkat çekti. Bitcoin düşmanı Schiff, altının 2.215 dolar gibi yeni bir rekor seviyeden işlem gördüğünü belirtti. Schiff, altın fiyatlarının son bir yılda %12’den fazla arttığını kaydetti. Ayrıca, altın hisse senetlerinin ise %4’ten fazla düştüğünü ifade etti.

Bu arada Saylor’un MicroStrategy’si Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam etti. MicroStrategy, şu anda 214.246’dan fazla BTC’ye sahip. Mart ayının başında Saylor, Spot Bitcoin ETF‘lerinin Bitcoin için on yıl sürecek kurumsal bir “altına hücumu” teşvik ettiğini belirtti. Böylece, lider kripto para birimine ilişkin yükseliş görünümünü yeniden teyit etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x